Gondoltad volna például, hogy a történelem egyik leghíresebb tudósa, Isaac Newton másfél évig pszichotikus állapotban volt? Hogy minden idők egyik legnagyobb női teniszezője, Serena Williams egy időben mély depresszióba került? Hogy az evolúcióelmélet atyja, Charles Darwin súlyos szorongással élt? Vagy hogy számos kedvenc mesénket Hans Christian Andersen magányossága és depressziója ihlette?
A bemutatott 20 életrajz rávilágít, hogy mindenkinek az életében adódhatnak átmeneti vagy tartósabb mentális egészségi zavarok – még a különösen tehetséges, eredményes, sikeres emberekében is. Ez nem ritkaság, pláne nem szégyen vagy gyengeség, segítséget kérni pedig kifejezetten az erő jele.
A könyv célja, hogy segítsen lebontani a mentális egészséggel kapcsolatos előítéleteket és félreértéseket, valamint jobban megismerni a leggyakoribb mentális egészségi zavarokat, köztük a depressziót, a szorongást, a bipoláris zavart, a rögeszmés-kényszeres személyiségzavart, az evészavarokat és a skizofréniát, illetve ezek lehetséges kezelési módjait. Azt is láthatjuk majd: ezek az állapotok nem kell, hogy visszatartsák az embert attól, hogy megvalósítsa az álmait és értékes életet éljen.
A kötet 2023-ban felkerült az amerikai Nemzeti Társadalomtudományi Tanács – National Council for the Social Studies (NCSS) – által gyerekeknek/fiataloknak ajánlott könyvek listájára.