Nincs engedélyezve a javascript.
Láb és kéz
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
52
A Testrészek mesesorozat első kötete a Láb és kéz. Móna és Marci segítségével ismerkedünk e két fontos testrésszel és azokon keresztül tanulunk a világról. A testvérpár kalandjait ismert gyerekdalok és mondókák egészítik ki, amelyek az adott testrészeket új összefüggésbe helyezik, így gyermeked újra rácsodálkozhat saját testére. A könyvben megjelenő interaktív táblácskák segítségével pedig újra átélheti, átgondolhatja, vagy akár átírhatja a történeteket.

,,Az elégedett és harmonikus élet nyitja a tanulás és az öröm összekapcsolása, ennek a tökéletes példája a SzóKiMondóka” (Bódi Helga, pszichológus)

2016 nyarán új könyvsorozatba kezdtünk: az 5 kötetből álló mesesorozat tanulságos, kedves meséken keresztül mutatja be a gyerekeknek a testrészeiket, amelyekkel érzékelik és felfedezik a körülöttük lévő világot. A történetek főszereplője természetesen itt is Móna, de ezúttal csatlakozik a kalandokhoz kisöccse Marci is. További kötetek: Szem és száj, Orr és fül, Fej és szív, valamint a Test.

A Láb mesében Marci, Móna 6 hónapos kisöccse fedezi fel lábfejét, amelyet nővére érdeklődve figyel.

 

A történeteket már ismert és új mondókák, dalok egészítik ki. A mese olvasása közben mi is dalolhatunk, mondókázhatunk gyermekünkkel, így megvalósul a zenei fejlesztés is. Az interaktív táblácskákon kérdéseket helyeztünk el, amelyeket átgondolva, megválaszolva személyes élménnyé válik a közös olvasás, a gyerekek aktív résztvevői lehetnek a történetnek. A szövegben kiemeltük a fontos szavakat, mellette lerajzoltuk a jelentésüket, így a még olvasni nem tudó, óvodás korú gyerekek ismerkedhetnek az olvasás lényegével. Míg szüleik ölében ülve közösen nézik a mesekönyvet, megfigyelik a kiemelt szavak alakját, vizuális memóriájuk fejlődik. A nagyobbaknak pedig ezzel megkönnyítettük az önálló olvasás kialakulását. Nem csak alanyesetben találkozunk kiemelt szavakkal, hanem a ragokat is megfigyelhetik a részletekre figyelmesebb gyermekek. Miért fontos felkeltenünk a legkisebbek figyelmét a szavak iránt?

Szavakkal vagyunk körülvéve.

S ha nem keltjük fel kellő időben gyermekeink érdeklődését a szavak iránt, akkor marad a kívülről jövő, képek alkotta világkép, ami szegényesebb, mint amit magának alkotna meg a szavak útján. A szavak a fantázia és a képzelet motorja.