Onyesonwu már gyerekként rájön, hogy a fogantatása körülményei testi és társadalmi bélyeget nyomtak rá. A többiek szemében ő egy ewu, vagyis az erőszak szülötte, félfajzat és számkivetett, akiről az emberek úgy tartják, hogy erőszakos életre van kárhoztatva. Ám Onyesonwu nem átlagos ewu: már gyerekként is kezd megmutatkozni egyedülálló varázsereje. Idővel egyre jobban kiteljesednek a képességei, és amikor véletlenül látogatást tesz a szellemek birodalmába, megtudja, hogy egy nagyhatalmú varázsló próbál az életére törni.
Onyesonwu először kétségbeesetten próbál elrejtőzni leendő gyilkosa elől, ám a természete ezt nem hagyja. Így elindul végül egy olyan úton, aminek a végén harcossá válhat. Hogy beteljesítse sorsát, meg kell küzdenie a természettel, hagyományokkal és történelemmel, az igaz szerelemmel és kultúrája spirituális rejtelmeivel. Egyaránt várnak rá veszélyes kihívások egy olyan jövőbeli Afrikában, ahol látszólag soha semmi nem változott – és olyan földöntúli síkokon, melyeknek a létezéséről ugyan sokan tudnak, de csak nagyon kevesen képesek járni rajtuk.
Nnedi Okorafor 2010-ben megjelent és azóta korszakos jelentőségűvé vált regénye helyezte fel az afrikai tematikájú műveket az SFF műfajának térképére. A halálmegvető 2011-ben megkapta a rangos World Fantasy-díjat, de jelölték a Nebulára és Locusra is, az HBO pedig már dolgozik a televíziós sorozaton, aminek George R. R. Martin a vezető producere.
A könyvről mondták:
"Hátborzongatóan zseniális regény. Teljesen kifacsarta a szívemet."
John Green
"Okorafor könyvei frissek, eredetiek és okosak. Sokkal több hozzá hasonló szerzőre lenne szükség."
Patrick Rothfuss
"A halálmegvető egy igazán kiemelkedő, ijesztő és egyben felejthetetlen regény. Hosszú idő óta az első, ami nagy hatással volt rám."
Peter S. Beagle
"Nem nehéz észrevenni, hogy Nnedi Okorafor munkássága leginkább a néhai Octavia E. Butlerére hasonlít, de igazságtalan lenne itt megállni: Okorafor egészen kivételes történetmesélő tehetséggel bír."
New York Journal of Books
"Csodálatosan varázslatos és borzasztóan realista."
The Washington Post