Kora leghíresebb politikusaival, íróival, zenészeivel, arisztokratáival cimborált: például Alexandre Dumas-val, Liszttel (akkoriban a legnépszerűbb zeneszerző, akivel perzselő szenvedélyre lobbantak egymás iránt), George Sanddel, stb. I. Lajos bajor király szerelmes lett Lolába, grófi címet adományozott neki, végül pedig miatta mondott le a trónról. Európai kalandsorozata után, Lola az Amerikai Egyesült Államokba vitte az útja, tanúja volt az aranyláznak, majd Ausztráliában turnézott. A korszak és az azt következő időszak legendája volt.
Ez a könyv az olvasót távoli, egzotikus helyekre repíti, Lola szülőhazájától, Írországtól, Indiáig (1845 körül Calcuttában és Dinaporéban élt), olyan városokon át, mint Párizs, London, München, ahol "spanyol táncaival" elbűvölte a közönséget, és betekintést nyerünk a messzi és veszélyes kaliforniai és ausztráliai tájakra is, ahol félelmet nem ismerő elszántsággal élt.
A könyv írója maga is elutazott néhány olyan helyre, ahol az álspanyol megfordult élete során, ahol királyokat és hercegeket kápráztatott el, és arra az amerikai helyre is, ahol extravagáns élettörténete egy cirkuszi porondon ért véget. Lola Montez nyomorban tengődve, 52 évesen halt meg New Yorkban, bűntudattól gyötörve kicsapongó élete miatt.
Spanyolország- Cristina Morató
Cristina Morató (Barcelona, 1961) publicista, író. Tudósítóként már nagyon fiatalon körbejárta a világot, sok cikket írt Dél-Amerikában, Ázsiában, Afrikában, Közel-Keleten (két könyvének helyszíne). Éveken át felváltva utazott és rendezett televíziós műsorokat, működött együtt a sajtóval és a rádióval. Könyvei nagy sikernek örvendenek a kritikusok és az olvasók körében is. Számos nyelvre lefordították a műveit.